Dni Záhrady - Lindau 2011

Pridané: 5.2.2018 15:54:15 Počet zobrazení: 4233

05 Február 2018

Ostrovček Lindau v Bodamskom jazere na juhu Nemecka sa stal v dňoch 13. Až 15 mája 2011 domovom výstavy s názvom Dni Záhrady (Gartentage). Na rozdiel napríklad od výstavy Giardina, je táto výstava pod holým nebom a je to hlavne výstava predajná, kde sa prezentujú najmä malý výrobcovia záhradných dekorácií a predajcovia rastlín.

       Príjazd na ostrovček Lindau v piatok poobede. Tabuľa obsadenosti parkoviska ukazuje ešte 90 voľných miest a závora púšťa ďalšie a ďalšie autá na parkovisko, ktoré je už beznádejne plné. Po tom, ako sa pohyb novopríjdených áut hľadajúcich voľné miesto začína riadiť zákonmi Brownovho pohybu molekúl, je čas opustiť parkovisko a hľadať niečo iné . Nakoniec to vyšlo a po zaplatení 6 Eur som už na výstave. Počasie absolútne super, mierny vetrík od jazera a krásne prostredie ostrova Lindau dávajú tušiť príjemne strávene popoludnie.

Tento rok sem prišlo predstaviť svoje výrobky po prvý krát viac ako 100 vystavovateľov. Hneď pri vchode nás víta široká ponuka skalničiek, byliniek, trvaliek a najmä obrovská ponuka rozličných cibuliek. Zruční remeselníci tu ponúkajú na predaj rozličné drobné, ručne zhotovené záhradné dekorácie.
 

A ide sa ďalej. Hľadám niečo skutočne zaujímavé. Veľmi pôsobivé sú lavičky vyrezané z jedného kusa dreva alebo zaujímavé kreslo z koreňa stromu. Zastavujem sa pri pieckach na pizzu. Tak toto je skutočne zaujímavý nápad. Piecka postavená na podvozku z nejakého starého koča alebo iného historického dopravného prostriedku. Chvíľku sa rozprávam s autorom týchto piecok, ktorý sa posťažuje, že už je čoraz ťažšie nájsť staré kolesá na šrotoviskách či v starých roľníckych usadlostiach. Skutočne zaujímavý a dizajnérsky podarený nápad. Len cena cca 2 000 Eur je pre našinca možno trošku vyššia.

 

teakový nábytok, záhradný nábytok, záhradné slnečníky, exotické drevo, polstre, polstrovanie, záhradné doplnky
 

 

Prechádzam okolo vírivých vaní a idem ďalej . Tu je zaujímavý mramorový stôl s grilom uprostred. Opäť vynikajúca kvalita a pravdepodobne aj odpovedajúca cena. Veľmi pekné sú aj záhradné grily z nehrdzavejúcej ocele.
 

Na konci výstavnej plochy na lúke ma mimoriadne zaujali záhradné dekorácie. Kombinácia granitu a nehrdzavejúcej ocele v peknom dizajnérskom prevedení. Možno by sme to mohli ponúknuť aj v našom obchode. Tak som si vzal hneď kontakt na firmu. Ak by ste mali záujem o tovar takéhoto druhu určite nám napíšte.

 

záhradný nábytok, teakový nábytok, nábytok, záhradné slnečníky, drevo, teak, drevené lavičky
 

 

Ešte raz obchádzam celé výstavisko a vychutnávam atmosféru. Výstava neveľká, ale zato príjemná, alebo ako hovoria Nemci „Klein aber fein“. A hoci je piatok trinásteho, všetko dopadá výborne a ja sa vraciam nazad do môjho prechodného domova v Eriskirchu ,čo je asi len 20km s pocitom príjemne stráveného popoludnia.
 

P.S.  Nezabudnite si pozrieť FOTOGALÉRIU.
 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info