Giardina 2011 časť I.

Pridané: 5.2.2018 15:54:15 Počet zobrazení: 2340

05 Február 2018

Jar v plnej kráse začala v Zürichu 16. marca 2011. Aj keď zatiaľ len pod strechou výstaviska, kde si počas piatich dní mohlo pozrieť najnovšie trendy v tvorbe záhrad, záhradný nábytok a dizajnérske skvosty od 260 vystavovateľov viac ako 63 000 návštevníkov.
 

Friedrichshafen pol ôsmej ráno a ja sa vydávam na cestu do Zürichu čo je asi 150km. Na jar to zatiaľ veľmi nevyzerá, je dosť zima a prší. Dúfam že ten ruksak čo som si kúpil špeciálne pre účely výstav nebude až taký veľký ako sa mi spočiatku zdalo. Ruksak na výstave je ináč super vec. Je kam dávať prospekty a ruky zostávajú voľné, aby mohli obsluhovať fotoaparát, ktorý bude mať dnes tiež prvú ostrú premiéru. Napriek zlému počasiu cesta prebehla v pohode a už parkujem vo veľkom parkhause. Je okolo pol desiatej. Mám len eurá, tak dúfam, že sa bude dať platiť aj nimi. Prechádzam okolo obrovskej budovy s nápisom „Credit Suisse“. Ak by bol problém s eurom, hádam by tu mali zopár na výmenu. Našťastie nie je treba. Platím päťdesiateurovou bankovkou a nazad dostávam vstupenku, nejaký pestrofarebný papierik (teda švajčiarske franky) a jednu velikánsku mincu s číslom 5. A už som dnu. Výstava sa nachádza v budove Zürišského výstaviska. Nie je až také veľké, ale na jeden deň stačí.

Výstava Giardina je spojením záhradného veľtrhu, kde sa prezentujú predajcovia záhradného nábytku, dekorácií, krbov a iných predmetov pre skrášlenie záhrady a terasy s vynikajúcou dizajnérskou výstavou, ktorá skutočne uchváti a dá veľa inšpirácie pre tých, ktorí sa zamýšľajú nad skrášlením exteriéru svojho rodinného domu. Výstava je zároveň dizajnérskou súťažou v kategóriach:

 • Sonderschauen Garten
• Sonderschauen Floristik & Design
• Showgärten
• Ideengärten
 

Tu bola celkovo hodnotená atraktivita prezentácie, funkcionalita a originalita spoločne s celkovým dojmom. Súťažné dizajnérske kreácie sa nachádzali na najnižšom poschodí. Pozrime si ich postupne tak, ako boli udelené ceny v kategorii Sonderschauen Garten.
 

Ako prvá cenu získala kreácia «La boîte aux fleurs» JardinSuisse. Obrovské množstvo rozličných druhov tulipánov vysadených na ploche malého ihriska je predelené zrkadlami, ktoré dodávajú celej kompozícii nový výraz. Ľudia prechádzajú okolo a fotoaparáty cvakajú ostošesť. Je to skutočná nádhera. Škoda len, že toto dielo nemôže vyniknúť na malých fotografiách.

 

sedáky, poťahy na stoličky, teakové drevo, teak, drevo, nábytok, záhradný nábytok, záhradné sedenie, slnečníky

 

Druhú cenu získava dielo «Haute Couture» Spross GA-LA-BAU AG
Vstupujeme do tajomného namodravého sveta. Akoby bol z inej planéty. Veď posúďte sami.

 

giardina, záhrada, nábytok, záhradný nábytok, polstre, sedáky, záhradné doplnky, moderný nábytok, teak

Fotografia je vlastníctvom «MCH Messe Schweiz (Zürich) AG».

 

Tretia cena «Silberlicht» Winkler & Richard AG. Malá dedinka prútených stavieb doplnená kvetmi a sochami. Veľmi pôsobivé. Pobavil ma lístok zavesený na tejto prútenej kreácii na ktorom stálo "VERKAUFT", teda po slovensky : "predané".

záhradný nábytok, záhradné sedenie, slnečníky, záhradné slnečníky, giardina, exotické drevo, drevo

 

V druhej časti nášho článku sa pozrieme na na ďalšie zaujímave prezentácie, kde už uvidíme konkrétne trendy vo vystavbe a zariaďovaní záhrad a terás a záhradný nábytok.

PS. Pozrite si fotogalériu.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info