Giardina 2011 časť II.

Pridané: 5.2.2018 15:54:15 Počet zobrazení: 9023

05 Február 2018

V druhej časti našej reportáže sa pozrieme na moderné trendy pri zariaďovaní obytnej terasy a záhradný nábytok.
 

Pokiaľ dizajnérske kreácie, ktoré boli predstavené v prvej časti článku, by asi ťažko našli uplatnenie v bežnej záhrade, zvyšok výstavy už predstavoval najnovšie trendy v súčasnej výstavbe záhrad a oddychových terás.
Čo je v súčasnosti nosným trendom vo výstavbe moderných záhrad? Aké stavebné materiály prevládajú? Tu je odpoveď. Je to malá záhrada typu URBAN GARDEN. Ide o maximálne stmelenie záhrady s obytnou plochou domu. Terasa a záhrada, to je nová obytná plocha ktorá plynule nadväzuje na interiér. A materiál? Jednoznačne betón vo všetkých jeho podobách. Tu môžeme vidieť ako možno na malom priestore a citlivom modernom dizajne vytvoriť nádherné dielo. Pod pojmom betón si ale nesmieme predstavovať klasický betón ako ostane po „odšalovní“ . Jedná sa o betónové prvky napodobňujúce prírodný kameň a tá napodobenina je skutočne veľmi verná.

záhrada, záhradný nábytok, slnečníky, nábytok z dreva, stoly, stoličky, lavičky, drevené stoličky

Aké jednoduché a predsa krásne.

 

záhradné stoličky, záhradné stoly, záhradný nábytok, záhradné slnečníky, exotické drevo, teak, sedáky

Jedna z ocenených expozícií

 

polstre, polstrovanie, záhradný nábytok, drevené stolíky, drevené stoly, záhradné lehátka, drevený nábytok, nábytok

Ďalšia ocenená expozícia

 

A skoro v žiadnej expozícií nechýbala voda. Voda v záhrade. Fontánky, bazéniky, jazierka... Všetko nádherne skombinované s ostatnými výstavbovými a zriaďovacími prvkami.

záhradné lavičky, drevené lavičky, záhradné slnečníky, poťahy na stoličky, záhradný nábytok, teak, nábytok, teakový nábytok


Betónová stena a voda. Veľmi častá kombinácia v expozíciách.

 

moderný nábytok, drevo, exotické drevo, slnečníky, polstre, záhradný nábytok, nábytok z dreva

V jednoduchosti je krása. A netreba mať k dispozícií ani veľa priestoru.

 

záhradný nábytok, slnečníky, záhradné stoličky, sedáky, drevené stoličky, záhradné doplnky, teak, drevené stolíky

 

Ďalšou nosnou témou výstavy bol záhradný nábytok. Tak tu bolo vidieť snáď všetko od kameňa cez hliník, polyratan až k teaku. Musím povedať, že čo sa týka dreva tak v podstate bolo vidno len teak. Tu som mal aj krátke jednanie s našim dodávateľom nábytku. Treba podotknúť, že na takýto veľtrh sa odvážia len výrobcovia s tou najlepšou kvalitou a nás teší, že záhradný nábytok od jedného z nich vám môžeme ponúknuť v našom obchode. Tu publikované obrázky však predstavujú produkty iných výrobcov.

 

 

slnečníky, nábytok z dreva, záhradný nábytok, teak, teakový nábytok, sedáky, nábytok, drevo, polstrovanie

Osie hniezdo

 

U nás zatieľ ešte veľmi málo videný ale v Európe veľmi populárny je záhradný nábytok z recyklovaného dreva. To znamená, že nábytok môže byť zhotovený aj z dreva starého napríklad sto rokov. Vaša skriňa mohla byť kedysi trámom strechy starého domu. V tomto prípade sú chodníčky v dreve po červotočoch veľmi cenené. Samozrejme drevo je profesionálne spracované ale tak aby mu zostal ráz " stariny".

 

drevo, drevený nábytok, záhradný nábytok, drevené lavičky, záhradné lavičky, záhradné slnečníky

Nábytok z recyklovaného dreva

 

Tématické expozície boli tiež veľmi častou časťou výstavy. Tu sú fotografie z dvoch ktoré veľmi zaujali. Ja som ich nazval Mexiko a Svadba na záhrade.

 

 moderný nábytok, lacný nábytok, záhradný nábytok, poťahy na stoličky, záhradné stoličky, nábytok, slnečníky, drevo

 Mexiko

 

teak, záhradný nábytok, sedáky, slnečníky, záhradné sedenie, teakový nábytok, záhradné stoly

Svatba na záhrade

 

Vidieť najväčšiu indoor záhradnú výstavu v Európe sa skutočne oplatí. Určite to je názor každého z asi 61 000 tohtoročných návštevníkov. Plný dojmov a nových inšpirácii sa vraciam naspäť do Friedrichshafenu. A hoci idem z prvej jarnej výstavy vonku padá sneh. Ale na obrovskom dojme to nič nemení.

PS: ďalšie fotografie nájdete vo fotogalérii.
 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info