IBO 2011 Medzinárodný spotrebný veľtrh

Pridané: 5.2.2018 15:54:15 Počet zobrazení: 3317

05 Február 2018

     Výstavisko vo Friedrichshafene na juhu Nemecka, ktoré poriada celoročne veľtrhy a výstavy z oblasti priemyslu , zábavy, automobilizmu, športu, letectva, modelárstva, je u nás známe usporiadavaním najväčšieho cyklistického veľtrhu v Európe EUROBIKE. Od 23. do 27. marca 2011 otvorilo svoje brány viac ako 70 400 návštevníkom ako výstava IBO 2011, čo znamená v preklade Medzinárodný veľtrh pri Bodamskom Jazere (Internationale Bodensee Messe).

Na rozdiel od mnohých iných výstav, je táto určená a sprístupnená širokej verejnosti. Tento rok sa tu prezentovalo viac ako 600 vystavovateľov z Európy a najmä Nemecka. IBO je výstava, ktorú môže navštíviť celá rodina a každý člen si nájde pre seba niečo zaujímavé. Nosnými témami v tomto roku boli opäť:

- Móda
- Kreativita
- Kulinárstvo a domácnosť
- Priemysel
- Dom a stavba
- Energia
- Automobil
- Voľný čas a cestovný ruch
- Záhrada

 

Každá z týchto oblastí bola sústredená v jednom výstavnom pavilóne. My sa pozrieme bližšie do pavilónu B4 kde si našla svoje miesto téma Záhrada a záhradný nábytok. Návštevníci výstavy tu mali možnosť zoznámiť sa so zaujímavými produktami, počnúc záhradnými grilmi, cez záhradný nábytok, vírivky a bazény, až k modernej záhradnej architektúre a zriaďovaniu záhrad.

Hneď na začiatku zaujala prezentácia ostrova Mainau. Je to ostrov na Bodamskom jazere, ktorý je prepojený mostom pre peších s pevninou. Na tomto ostrove vyrástla nádherná záhrada, ktorá patrí medzi najkrajšie turistické ciele južného Nemecka. Táto prezentácia bola pozvánkou na návštevu ostrova, ktorú určite v krátkom čase absolvujem a prinesiem vám pár pekných obrázkov.

 

moderný nábytok, záhradný nábytok, lacný záhradný nábytok, záhradné doplnky, záhradné sedenie, drevené sedenie, záhradný nábytok predaj

 

      V pomerne širokom rozsahu bol prezentovaný záhradný nábytok. Od polyratanového cez záhradný nábytok z tradičných európskych materiálov až ku kvalitnému teakovému nábytku. Zaujal napríklad rozťahovací stôl a lavička svojou nevšednou koncepciou rozťahovania, kde sú dve polovice zasunuté akoby “hrebeňmi“ do seba a je ich možné roztiahnuť na presne požadovanú dĺžku.

 

teakový stôl, lavička, lacný nábytok, záhradný nábytok, drevené stoly, záhradné lehátka, slnečníky, teak
 

    Zaujímavá bola aj stolová zostava s mramorovou doskou, v ktorej strede je zabudovaný gril. Stačí si len sadnúť a pozorovať, či je naše jedlo dostatočne pripravené. A potom rovno z grilu na tanier.

 

záhradné stoly, záhradný nábytok, drevené lehátka, nábytok z dreva, záhradné slnečníky, polstrovanie, teak

 

Avšak najviac ma zaujala prezentácia firmy Wohn Raum Garten z Ravensburgu. Názov firmy v preklade znamená  „obytný priestor – záhrada“. A prezentácia presne zodpovedala názvu firmy. Bola to nádherná ukážka súčasného trendu, kedy je interiér domu plynule napojený na obytnú záhradu. Je to snaha spojiť a interiér s exteriérom do harmonického celku a tak dať bývaniu v rodinnom dome úplne novú dimenziu. Je to trend, ktorý bude v budúcnosti určite čoraz viac naberať na váhe. Oveľa viac obrázkov k tejto téme však nájdete v našom článku a fotogalérii Giardina 2011.

 

nábytok, záhradný nábytok, záhrada, drevený nábytok, drevený záhradný nábytok, sedáky, slnečníky, drevo, nábytok

 

V prezentácií firmy zaujalo ešte niečo, a to boli krby a piecky “Moving Fire“ na etanol, prípadne bioetanol. Spaľovaním týchto palív nevzniká žiaden dym ani iné odpadové látky a tým vlastne nepotrebujú tieto telesá žiaden komín. Je ich možno inštalovať v exteriéri a rovnako dobre aj obývacej izbe. Veľmi jednoducho. Proste ich postavíme kde chceme, naplníme palivom a zapálime plameň.

 

Výstava IBO sa koná každoročne a vždy pritiahne obrovské množstvo záujemcov. Aj keď témy sa opakujú, vždy je tu možno nájsť niečo nové a inšpirujúce. Okrem toho sa tu dá aj dobre najesť a pre nákupuchtivých je tu možnosť využiť super veľtržné zľavy.

 

P.S.: Nezabudnite si pozrieť Fotogalériu
 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info