Skywalk - Prechádzka po oblohe

Pridané: 5.2.2018 15:54:15 Počet zobrazení: 2180

05 Február 2018

Neďaleko od miesta kde sa stýka Nemecko, Rakúsko a Švajčiarsko, pár kilometrov od známeho Bodamského jazera sa nachádza malé prázdninové, rekreačné a kúpeľné mestečko Scheidegg. Toto mestečko bolo vyhlásené za najslnečnejšie miesto Nemecka v roku 2007 a Bayernu v rokoch 2008 a 2009. V roku 2010 vyrástla nad ním nová atrakcia nazvaná Skywalk, čo v preklade môže znamenať niečo ako prechádzka po oblohe. Tak poďme sa spolu prejsť.

Príjazd je možný z viacerých strán. Ja parkujem na okraji Scheidegu pri malých rybníčkoch, odkiaľ je to k Skywalku asi 30 minút pešo. Je možné parkovať aj bližšie, hoci úplne pred brány Skywalku sa s autom nedostanete. Výnimka platí pre telesne postihnutých pre ktorých je celý areál vybavený bezbariérovo. Bola by však škoda isť s autom bližšie pretože príroda je tu vskutku prekrásna.
Po zaplatení vstupného vchádzam do areálu. Je krásne letné popoludnie a zdá sa že pre možnosť zoznámiť sa s touto atrakciu sa rozhodlo pomerne veľa ľudí. Avšak našťastie je celý areál dostatočne veľký, takže tu vládne kľud a nedeľná pohoda.

 

Skywalk - pohľad po vstupe do areálu

 

A čo je to vlastne ten Skywalk? Ako názov napovedá, je to prechádzka po oblohe. Pomôže nám k tomu oceľová konštrukcia s lavičkami v celkovej dĺžke asi 540 metrov ktorá prechádza korunami stromov. Poskytuje nádherný výhľad do okolia a zároveň možnosť vidieť vrchovce stromov  so šiškami z vtáčej perspektívy. Na vlastnú konštrukciu do výšky korún stromov  je možné sa dostať po schodoch alebo výťahom v rozhľadni. Druhú možnosť využívajú skôr mamičky  s kočíkmi a starší ľudia. Ako som spomenul, celý areál je zariadený bezbariérovo, takže do výšky sa môžu  pomocou výťahu dostať aj vozíčkari.

 

Výhlidková veža z výťahom

 

Pevné lavičky tvoria prevažnú časť z celej konštrukcie. Túto zvládnu skutočne všetci. 

 

Prechádzka v korunách stromov

 

Ak chcete zažiť ešte trošku intenzívnejší pocit z výšky, môžete absolvovať časť prechádzky v konštrukcii tvorenej pevnou sieťou a na konci sa spustiť na zem po šmýkačke. Z tohto majú radosť najmä deti. Aj keď je konštrukcia tvorená sieťou, jej prevedenie je veľmi masívne a dáva pocit maximálnej bezpečnosti.

 

Skywalk - prechádzka po sieti

 

Aj keď vyhliadková konštrukcia tvorí hlavnú časť celého areálu, nájdeme tu aj ďalšie zaujímavosti. Popod konštrukciu vedie náučný chodník, ktorý zoznamuje deti s prírodou, a zároveň máme možnosť prezrieť si konštrukciu Skywalku zo zeme. Okrem toho sú tu pre deti pripravené ihriská a pre dospelých lavičky na odpočinok.


Využívam možnosť posadiť sa na terasu pod slnečník a vychutnať si pohľad na krajinu pri šálke kávy a jablkovom závine. Reštaurácia je samoobslužná, takže sa čakaním veľmi nezdržíte. Menu je klasický štandard a ceny sú prijateľné.


A po vypití kávy sa rozhodnem, že si celú trasu prejdem ešte raz. Je už asi hodina pred záverečnou a všetci návštevníci sedia buď na lavičkách alebo v reštaurácii na terase. Na konštrukcii nie je už skoro nikto, takže si prechádzku môžem vychutnať ešte raz v absolútnom kľude a tichu.

 

Skywalk z vyhliadkovej veže

 

 

Aj keď nám Skywalk ponúka prechádzku po oblohe, tak je to v rámci maximálneho pohodlia a bezpečnosti. Hľadači adrenalínu sa musia pozrieť niekam inam. Ale je to vynikajúce miesto na nedeľný rodinný výlet kde si všetci členovia nájdu niečo pre seba.
 

Skywalk je otvorený celoročne. Vstupné pre dospelého je 8,50 EUR. Pre celú rodinu je možné kúpiť zľavnený lístok za 25 EUR.

 

PS: Ak si chcete pozrieť viac fotografií, nájdete ich vo fotogalérii.

 

Diskusia

(6 komentárov)

Oceovehumo ohayumaw 5.2.2019 17:07:13
Anocowavi eyevizado 5.2.2019 17:07:10
Xigoizi odewiyda 5.2.2019 17:07:08
Amuxm iziyum 5.2.2019 16:21:12
Iqezqwac kefizah 5.2.2019 16:21:09

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info