Teak

Prečo Teak?

Dostavali ste rodinný dom a pomaly sa finančne zrovnávate. Upravili ste si okolie domu a keďže to je dnes veľmi populárne a aj veľmi príjemné, predĺžiť si obývačku von do exteriéru, do prírody, tak ste si zriadili malú terasu. Ale čo záhradný nábytok ? Všetko vyzerá super, len keď ste na terasu umiestnili plastový nábytok , ktorý doteraz používali hlavne stavební robotníci, tak niečo nesedí. Alebo ste si možno upratali váš balkón prípadne terasu a rozhodli ste sa tu tráviť svoj voľný čas pri káve alebo čítaní peknej knižky, či sa stretnúť so svojimi priatelmi, tak zisťujete že stolík ktorý tu už bol roky a slúžil super ako odkladacie miesto na sklade-balkóne alebo sklade-terase už tu akosi nepasuje. A keďže sa tu chcete cítiť príjemne tak sa rozhodujete ako situáciu zmeniť. Je veľa možností. Máme k dispozícií hneď niekoľko materiálov z ktorých je dnes vyrábaný záhradný a terasový nábytok.

 

1. V prvom prípade je to plast, ktorý nie vždy musí byť to najhoršie riešenie. Hlavne by som rád na začiatku rozdelil plastový nábytok do dvoch kategórií a to kategóriu plastového nábytku pre stavebných robotníkov a moderný nábytok z polyratanu. Prvou kategóriou sa už nebudeme viac zaoberať. Výhodou plastu je jeho veľmi ľahká údržba a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Polyratanový nábytok je k tomu ešte aj veľmi vkusný. Čo však je jeho zápor tak to môže byť obmedzená trvácnosť a u polyratanu nebezpečie mechanického poškodenia. Keď takýto nábytok necháme v horúcom lete stáť na priamom slnku, tak sa nám pekne nahreje, čo pri posadení naň môžme už dobre pocítiť. Taktiež zmäkne čo práve nie je príjemné najmä u polyratanu. Tento nábytok je vhodný skôr len na zastrešené terasy.

 

2. Kov - hlavne hliník .Výhodou je vysoká trvácnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. Môžeme ho nechať stáť vonku v mraze aj horúčavách. Len keď sa potom naň posadíme môže byť nepríjemne studený, alebo v opačnom prípade sa môžeme oň skoro spáliť. O niečom takom ako  záhradný nábytok “príjemný na dotyk“ tu nemôžeme v žiadnom prípade hovoriť.

 

3. Treťou kategóriou je drevený nábytok. Drevo bolo odjakživa ako prírodný materiál vysoko cenené a používané pre výrobu nábytku. Veď kto by si dnes do obývačky postavil plastový nábytok . Je to prirodzený materiál, príjemný na pohľad aj dotyk. Drevo je na dotyk vždy príjemne teplé a ani v tom najhorúcejšom lete sa oň nespálime. Je elegantné a vždy moderné. Problém vzniká len že nie všetky druhy sú dostatočne odolné voči poveternostným vplyvom. Neplatí to však všobecne a existuje materiál, ktorý je mimoriadne odolný voči poveternostným vplyvom a zároveň spĺňa požiadavky na vynikajúce úžitkové vlastnosti a estetiku. Tento materiál sa nazýva TEAK.
 

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info